Cyber.Debates: Budúcnosť kybernetického priestoru

Cyber.Debates: Budúcnosť kybernetického priestoru

Portál CyberSec.sk v spolupráci s Asociáciou kybernetickej bezpečnosti a Fakultou politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela Vás srdečne pozývajú na prvú diskusiu zo série verejných debát o kybernetickej bezpečnosti.

Túto sériu odštartujeme v Banskej Bystrici s témou “Budúcnosť kybernetického priestoru: medzi slobodou a kontrolou”.

Rozoberať budeme:

  • koncepty “cyber sovereignty” (kybernetická suverenita) a “cyber governance” (riadenie/správa kybernetického priestoru),
  • cenzúru internetu v Číne (tzv. Veľký čínsky firewall),
  • plán Ruska izolovať “svoju časť internetu” do roku 2020 (tzv. RuNET 2020),
  • dopad na spoločnosť a budúcnosť kybernetického priestoru.

Ak sa zaujímate o kybernetickú či medzinárodnú bezpečnosť a doteraz ste sa s týmito konceptami či politikami nestretli, určite si nenechajte ujsť túto debatu! Dozviete sa, čo vedie štáty k regulácii a kontrole nad internetom, aké praktiky používajú a čo môžeme očakávať do budúcna.

Diskutovať budú:

Ivan Makatura – predseda správnej rady Asociácie kybernetickej bezpečnosti, ktorý v súčasnosti pôsobí ako starší bezpečnostný konzultant IBM Slovensko.

Lucia Husenicová – vysokoškolská pedagogička pôsobiaca na Katedre bezpečnostných štúdií Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela, ktorá sa v rámci svojej vedecko-výskumnej činnosti venuje témam z oblasti medzinárodnej bezpečnosti a vývoja zahraničnej politiky Čínskej ľudovej republiky.

Začíname už v utorok 29. októbra o 13:50 v Aule FPVMV.