QuBit Conference 2017 privíta IT odborníkov, pridajte sa aj vy

V dnešnej modernej spoločnosti sa človek už len ťažko vyhne novým technologickým vychytávkam. Okrem používania smartfónov, Android TV, dronov alebo fitness náramkov s rozličnými funkciami, dennodenne pracujeme v cloudoch a sledujeme strmý rast Internetu vecí (IoT) vo svete. Pripojiteľnosť zariadení sa považuje za prioritu a štandard, vo všeobecnosti sa však nedostatočne spomína bezpečnosť v danej oblasti. Práve týmito témami sa bude zaoberať  budúci ročník QuBit Conference 2017. 

Internet vecí postupne premieňa svet na inteligentnú planétu – inteligentné domácnosti, kancelárie, továrne, mestá, zdravotníctvo. IoT zjednodušuje život, zlepšuje kvalitu života a nepochybne sa stáva aj kľúčovým termínom v ekonomike a biznise. Ako to však býva, minca má dve strany.  Zvyšujúca sa kybernetická kriminalita, rastúce prípady ransomwarov a malwarov, či príliš časté nachádzanie zraniteľností v smart zariadeniach sú nebezpečným nepriateľom a hlavnou brzdou rozvoja IoT.

Zdravotnícke organizácie a nemocnice aktuálne čelia mnohým kybernetickým hrozbám s cieľom ukradnúť cenné zdravotné záznamy pacientov. Spoločnosť Aberdeen Group vyčíslila hodnotu jedného zdravotného záznamu pacienta na čiernom trhu až na 500 dolárov. Zdravotníctvo sužujú aj otázky týkajúce sa bezpečnosti pripojiteľných zariadení, ktoré môžu mať v prípade zneužitia až fatálne následky na život človeka.

O konferencii

Bezpečnosť Internetu vecí, inteligentných tovární a priemyselu, IT bezpečnosť v eHealth zdravotníctve a ďalšie iné témy sú jedným z kľúčových tematických okruhov QuBit Conference 2017, ktorá sa už po štvrtýkrát uskutoční v Prahe v apríli budúceho roka. QuBit združuje komunitu expertov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, manažérov, akademikov a vládny sektor predovšetkým zo strednej a východnej Európy. Problematiku kybernetickej bezpečnosti by určite nemali podceniť ani  profesionáli z oblasti práva, psychológie, ekonómie, či podnikatelia. Konferencia poukáže na stav IoT na Slovensku v porovnaní s inými krajinami, informuje o aktuálnych výzvach našich firiem a štátnych inštitúcií, prezentuje zaujímavé prípadové štúdie a otvorí hneď niekoľko panelových diskusií.

QuBit Conference 2017 sa uskutoční 4. – 6. apríla v hoteli Grandior v Prahe. Registrácia sa začína už v septembri, a do 5. októbra je možné získať zľavnený účastnícky lístok. Pre viac info: qubitconference.com