Anonymous zaútočili na políciu v Minneapolise po smrti Georgea Floyda

Hektivisti počas útoku zverejnili prihlasovacie údaje zo stránky úradu.
Anonymous zaútočili na políciu v Minneapolise po smrti Georgea Floyda

Hektivistická skupina Anonymous známa po celom svete je späť. Hekeri sa ohlásili v súvislosti s kontroverznou smrťou afroameričana Georga Floyda zavinenou policajným oddelením v Minneapolise. Miestnej polícii v najnovšom videu hrozia odhalením ich zločinov celému svetu.

Ešte minulý týždeň celou Amerikou ale aj svetom obletelo video, na ktorom policajt Derek Chauvin zatkol Georga Floyda. Napriek tomu, že Floyd spolupracoval s políciou, zábery na videu ukazujú ako dôstojník Chauvin niekoľko minút kľačal na Floydovom krku na zemi a dusil ho kolenom aj napriek tomu, že Floyd prosil o pomoc a hovoril, že nemôže dýchať. V dôsledku tohto zákroku George Floyd následne zomrel.

Odvtedy sa v Minneapolise aj v iných amerických mestách konajú násilné protesty za spravodlivosť a rasovú rovnosť.

Do týchto protestov sa zapojila aj známa hekerská skupina Anonymous, ktorá pár dní po smrti Georga Floyda cez Facebook uverejnila video, v ktorom minneapoliskej polícií hrozí odhalením ich záznamov o násilí a korupcii.

„Neveríme vašej skorumpovanej organizácii, aby vykonávala spravodlivosť, preto vystavíme vaše  zločiny svetu,” oznámila maskovaná postava elektronickým hlasom vo videu, v ktorom okrem iného uverejnili montáž rôznych spravodajských záberov.

Skupina svoju ofenzívu proti úradom začala už cez víkend, keď údajne zhodili webstránku Policajného zboru v Minneapolise. Zo stránky tiež unikla databáza e-mailov a hesiel na Pastebin.

Anonymous zatiaľ oficiálne nepotvrdili zodpovednosť za zhodenie webovej stránky. Účet na Twitteri, ktorý sa spája so skupinou, ale zdieľal viacero príspevkov, ktoré tvrdili, že za týmto útokom boli práve títo hektivisti.

Prisľúbili tiež útoky na oddelenie policajného zboru vo Fergusone, kde ešte v roku 2014 policajný dôstojník zastrelil a zabil Micheala Browna.

Skupina vtedy hrozila šéfovi polície v okrese St. Louis zverejnením osobných rodinných informácií, ak nezverejnia meno policajného dôstojníka, ktorý Browna zastrelil. Skupina ďalej pokračovala s kybernetickými útokmi proti miestnej vláde a polícii.

(SK)