Odsúdili Angličana, ktorý špehoval ženy cez webkameru

Odsúdili Angličana, ktorý špehoval ženy cez webkameru

Polícia našla v jeho počítači intímne fotografie a videozáznamy obetí.

Liverpoolsky korunný súd začiatkom týždňa odsúdil 27-ročného Scotta Cowleyho na dva roky väzenia za to, že špehoval svoje obete cez webkameru na ich počítači. Medzi poškodenými sú tri ženy, ktoré si potajomky nahrával po dobu dvoch rokov.

Podľa regionálnej jednotky pre boj s kyberzločinom používal Cowley známy trójsky kôň pre vzdialenú správu Imminent Monitor RAT (IM-RAT). Odhalili ho vďaka PayPal účtu, cez ktorý si nástroj na internete zakúpil a ktorý sa viazal na jeho meno a e-mailovú adresu.

Policajti vykonali v jeho dome prehliadku v novembri minulého roku. Cowley patril medzi trinástich používateľov nástroja, ktorých úrady zatkli počas medzinárodnej akcie, ktorá mala za cieľ rozbiť infraštruktúru IM-RAT.

Vyšetrovatelia v jeho počítači objavili tri zložky označené podľa mien obetí. Nachádzali sa v nich fotografie a videonahrávky, na ktorých boli obete zachytené ako sa prezliekajú a majú sex.

Okrem väzenia tak súd Cowleymu nariadil zápis do registra sexuálnych delikventov a povinnosť dodržiavať dekrét o prevencii sexuálneho obťažovania po dobu desiatich rokov.

(VK)