Anonymous útočí na MS vo futbale

Skupina Anonymous naplnila svoje slová a zaútočila na Majstrovstvá sveta vo futbale v Brazílii. Na niekoľko hodín vyradila z prevádzky oficiálnu webovú stránku World Cup a tiež stránky mnohých vládnych inštitúcií.

Zatiaľ čo aktivisti v uliciach sa usilovali poukázať na chudobu, korupciu a policajnú brutalitu v Brazílii protestmi, známe neformálne zoskupenie hackerov odštartovalo útoky pod názvom „Operation Hacking Cup“, alebo #OpHacking Cup. V sérii tzv. DDoS útokov (denial-of service) znefunkčnili v priebehu niekoľkých dní viacero webových portálov.

Počas viac ako sto útokov sa zamerali na oficiálnu stránku Svetového pohára, ale aj na stránku Brazílskej futbalovej konfederácie. Útočníci znefunkčnili tiež web brazílskej informačnej služby, ministerstva spravodlivosti, vojenskej polície Sao Paolo, či Brazílskej banky. Skupina sa tiež neskôr prihlásila k útoku na vnútorné servery brazílskej polície. Ako dôkaz zverejnila súbor s prístupovými menami a heslami do interného systému federálnej polície. Dôveryhodnosť týchto údajov sa však nepodarilo overiť.

Napriek tomu, že Anonymous avizoval útok aj na sponzorov Svetového pohára, prevádzka Adidas, Budweiser, Coca-Cola a Emirates Airline nebola narušená. Jedinou poškodenou súkromnou spoločnosťou je Hyundai Brazil so sídlom v Brazílii.

Zdroj: http://bits.blogs.nytimes.com/2014/06/20/hackers-take-down-world-cup-site-in-brazil/?_php=true&_type=blogs&_php=true&_type=blogs&_r=1