Biely dom terčom kyberútoku

Bezpečnostní technici zaznamenali podozrivú kybernetickú aktivitu v počítačovej sieti Bieleho domu. Zdroje denníka The Washington Post naznačujú, že by mohlo ísť o skupinu pracujúcu pre ruskú vládu.

„Behom vyhodnocovania posledných hrozieb sme identifikovali podozrivú aktivitu v neutajovanej sieti Kancelárie prezidenta. Každá podobná aktivita je niečo, čo berieme veľmi vážne. V tomto prípade sme prijali okamžité opatrenia na posúdenie a zmiernenie tejto aktivity,“ vysvetľuje pracovník Bieleho domu, ktorý prehovoril pod podmienkou zachovania anonymity. Odmietol však odpovedať, kto by mohol stáť za útokom. Iné zdroje amerického denníka the Washington Post uviedli, že by sa mohlo jednať o skupina hackerov, ktorá spolupracuje s ruskou vládou.

Biely dom sa doteraz nevyjadril kedy sa presne táto podozrivá aktivita odohrala. Podľa agentúry Reuters boli niektoré problémy už odstránené, avšak vyšetrovanie a práca na nich aj naďalej pokračuje. Doteraz prijaté bezpečnostné opatrenia mali za následok napríklad dočasné výpadky siete alebo obmedzenie pripojenia na sieť pre niektorých pracovníkov kancelárie.

Iný zdroj pre agentúru Reuters uviedol, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by bola napadnutá aj vyhradená sieť s vyšším stupňom ochrany dát.

Ak vás článok zaujal, podporte ho na vybrali.sme.sk.

Zdroj: http://www.reuters.com/article/2014/10/28/us-usa-whitehouse-cybersecurity-idUSKBN0IH2EY20141028

(VM)