Facebook chce zdieľať informácie o kyberhrozbách

Facebook spustil novú platformu, ktorá bude slúžiť na zdieľanie informácií o bezpečnostných hrozbách medzi viacerými spoločnosťami. Prostredníctvom ThreatExchange si firmy môžu vymieňať informácie o nových typoch malwaru, phishingu a pod.

Facebook využíva „ThreatData“, prostredníctvom ktorého vyhľadáva a zabraňuje podvodom a kyberzločinom. No so zvyšujúcim sa počtom nových hrozieb, ktoré sú stále sofistikovanejšie, má pomôcť práve lepšia komunikácia medzi spoločnosťami. K tejto virtuálnej platforme sa pripojilo niekoľko veľkých spoločností napr. Dropbox, Pinterest, Tumblr, Twitter a Yahoo.

Dáta, ktoré sa budú zdieľať na ThreatExchange, sú zväčša voľne dostupné informácie ako napríklad názvy domén, ktoré rozosielajú spam, alebo vzorky malwaru. Facebook platformu vybavil i rôznymi nastaveniami súkromia, vďaka čomu sa každý môže rozhodnúť, čo bude zdieľať a s kým, bez toho, aby unikli citlivé informácie.

Zdieľanie detailných informácií o prebiehajúcich kyberútokoch prostredníctvom tejto platformy dá šancu ostatným spoločnostiam aktualizovať svoju obranu a vyhnúť sa tak akejkoľvek internetovej hrozbe.

ThreatExchange je stále iba beta verzia. Každý záujemca, ktorý by sa chcel pripojiť k tejto platforme, môže vyplniť formulár na Facebookovej stránke.

http://thehackernews.com/2015/02/facebook-threatexchange-cyber-security.html

(MK)