Ktoré krajiny sú pre hackerov najatraktívnejšie?

Správa o hrozbách pre región Európy, Blízkeho východu a Afriky (EMEA) uverejnila zoznam krajín, ktoré predstavujú potenciálne ciele kybernetických útokov. V rebríčku vedie Veľká Británia.

Americká spoločnosť FireEye, ktorá poskytuje služby v oblasti kybernetickej ochrany, zhromažďovala v priebehu mesiacov január až jún roku 2014 všetky aktivity a útoky na vybrané siete. Zameriavala sa na takzvané „advanced persistent attacks“, známe pod skratkou ATP. ATP predstavujú kyberútoky, pri ktorých sa neoprávnená strana nabúra do systému, kde zostáva pomerne dlho neidentifikovateľná, a má možnosť zozbierať dôležité údaje. Na základe získaných informácií vypracovala firma zoznam krajín spadajúcich do regiónu EMEA, ktoré sú najviac ohrozené kybernetickými útokmi.

V prvej trojke najčastejšie napádaných štátov nájdeme Spojené kráľovstvo, Nemecko a Saudskú Arábiu. Nasledujú krajiny ako Turecko, Švajčiarsko, Taliansko a Katar. Naopak Španielsko, Švédsko a Francúzsko boli pod najmenším tlakom zo strany hackerov.

Rozpoznané hackerské útoky sa zameriavali prevažne na vládne, finančné, telekomunikačné a energetické dáta. Richard Turner, viceprezident pre región EMEA v spoločnosti FireEye, vyhlásil, že: „Pokrokové útoky sú novou realitou pre biznis a vládu.“ Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby spoločnosti investovali do kybernetického zabezpečenia, ktoré by efektívne chránilo ich citlivé dáta pred neželanými napadnutiami.

Spoločnosť s odporúčaniami na zvýšenie ochrany, ktorá by minimalizovala možné riziká a včas identifikovala APT, súhlasí. Zároveň dodáva, že firmy a spoločnosti by nemali zabúdať, že sú vystavené neustálej hrozbe a ich „bezpečnostné opatrenia môžu byť prekonané.“

Zdroj: http://www.itproportal.com/2014/10/20/uk-tops-list-of-countries-most-under-threat-from-cyber-attack/

(PR)