Rifle prispejú k zvýšeniu ochrany

Originalita riflových nohavíc nemusí vždy spočívať v udávaní módnych trendov, ale najnovšie aj v ich schopnosti zabezpečiť ochranu pred krádežou súkromných dát.

Výrobca oblečenia Betabrand v spolupráci s americkou bezpečnostnou firmou Norton predstavujú nové riflové nohavice. Ich predné a zadné vrecko je vyrobené zo špeciálnej tkaniny.

K výrobe týchto nohavíc viedli krádeže novodobého typu a potreba ochrániť informácie. A to predovšetkým údaje nadobudnuté z kreditných kariet, cestovných pasov a iných predmetov fungujúcich na báze vysokofrekvenčnej identifikácie, známych pod skratkou RFID (Radio Frequency Identification). Čipy zabudované v týchto predmetoch využívajú rádiové vlny k identifikácii a prenosu napríklad údajov z kreditnej karty do terminálu.

Postupné rozšírenie a každodenné používanie týchto čipov podnietilo aj rozmachu RFID čítačiek. Tieto čítačky využívajú útočníci a zoscanovaním Vášho vrecka sa pomocou nich bez väčších komplikácií dostanú k potrebným informáciám. Podľa údajov z Nortonu sú pri „vreckových krádežiach“ vyše 10 miliónom ľudí ročne odcudzené dáta.

A práve preto na trh po peňaženkách či puzdrách na telefóny a pasy vstupujú rifle z tkaniny, ktorá blokuje RFID signál. Projekt bol rozbehnutý s pomocou širokej verejnosti a ľudí, ktorí o produkt prejavili záujem a finančne podporili jeho realizáciu. Fundraisingová kampaň predstavila rifle za 168 dolárov, v ponuke je tiež sako za 198 dolárov. Momentálne majú väčšiu priazeň nohavice, ktorých distribúcia by mala začať vo februári roku 2015.

Zdroj: http://www.pcworld.com/article/2860469/these-norton-approved-jeans-can-keep-hackers-out-of-your-pants.html

(PR)