Súboj medzi Anonymous a militantným hnutím Islamský štát sa vyostruje

Hackerská skupina Anonymous pokračuje v boji s Islamským štátom (ISIS). Tentoraz sa zamerala na účty na sociálnych sieťach.

Militantné hnutie Islamský štát využíva na svoju propagáciu viaceré sociálne siete. Disponuje kontami na Facebooku, Twitteri, YouTube, ale aj na Instagrame. Anonymous preto spustili operáciu s názvom #OpISIS. Jej cieľom je napadnúť účty, ktoré sú využívané na nábor nových členov. Hackerská skupina tento krok oznámila vo videu zverejnenom na YouTube. Islamský štát v ňom označuje za „vírus.“ Liekom na tento vírus má byť podľa videa práve hackerská skupina.

Hnutie Anonymous už v júni zverejnilo zoznam účtov na Facebooku a Twitteri, ktoré podľa všetkého patria členom Islamského štátu. Pomocou tzv. DDoS útokov tiež znefunkčnili desiatky ďalších stránok, ktoré propagovali hnutie a organizovali nábor nových členov.

Hoci Twitter zareagoval zablokovaním viac ako 1500 kont, množstvo účtov ostalo aj naďalej aktívnych, preto Anonymous pokračujú v útokoch. Členom Islamského štátu odkazujú, že „internet pre nich už nie je bezpečným miestom.“

Hackeri sa chcú zamerať aj na štáty podporujúce terorizmus a hnutie ISIS, ako napríklad Saudská Arábia. Podľa ich slov nie je jednoduché bojovať proti ISIS, ktoré bojuje na zemi. Preto budú postupne cieľmi útokov aj štáty, ktoré údajne Islamský štát financujú, aspoň v kybernetickom priestore.

Zdroj: Thehackernews.com

(RK)